Korekta nosa

Denerwuje Cię zbyt duży nos ? Wkurzają Cię spojrzenia ludzi nieustannie gapiących się na niego ? Zmiana fryzury, makijaż czy okulary nie rozwiązują problemu ? Szukasz sposobu by to zmienić ?
Rhinoplastyka to zabieg chirurgiczny umożliwiający zmianę ukształtowania i konturów nosa. Nieprawidłowości w wyglądzie nosa wynikające z  uwarunkowań genetycznych bądź powstałe po urazie można dziś skutecznie skorygować. Być może Cię to zdziwi ale poprawianie kształtu nosa  nie jest zdobyczą naszych czasów. Znaleziono liczne dowody potwierdzające, takie zabiegi dokonywano w Indiach już 500 lat p.n.e. Oczywiście przez cały czas metody wykonywania operacji były udoskonalane, obecnie to bardzo precyzyjny zabieg dzięki któremu można wyeliminować nie tylko nieprawidłowości związane z oddechem ale i także  z jego estetyką.
Korektę nosa można przeprowadzić u osób dorosłych u których nos jest już całkowicie uformowany. Najczęściej decydujemy się na zabieg w celu skrócenia zbyt długiego nosa, wygładzenia garbu nosowego, zwężenia szerokości nozdrzy lub korekty krzywej przegrody nosowej. Zabieg może dotyczyć części chrzęstnej, kostnej lub całego nosa. Niewielkie korekty wykonuje się pod znieczuleniem miejscowym, poważniejsza ingerencja wymaga znieczulenia ogólnego.
W zależności od zakresu operacji może potrwać od od jednej do dwóch h. Zazwyczaj pacjenci zostają w klinice przez jeden dzień. Po kilkunastu dniach zdejmowany jest gips,  w tym okresie zanikają  również zasinienia a operowani mogą powrócić do codziennych aktywności. Jednak ostateczny, pełny efekt operacji ocenia się dopiero po pełnym wygojeniu (im grubsza skóra tym dłuższy okres), które niekiedy zajmuje nawet 10 mies-y. Zazwyczaj, gdy wszystko przebiega prawidłowo ostatnią wizytę kontrolną planuje się mniej więcej 6 miesięcy od  zabiegu. Bezpieczna korekta nosa Katowice tylko u nas.

Reklamy