Scultra

Preparat Sculptra jest zawiesiną kwasu L-polimlekowego przygotowana do wstrzyknięcia podskórnego lub sród skórnego. Aktywizuje komórki  do wytwarzania produkowania  kolagenu czego skutkiem jest efektywne odmładzanie wizerunku twarzy. Skóra zyskuje utraconą wraz z wiekiem objętość i elastyczność a zmarszczki zostają wypełnione. Zabiegi sculptra wykorzystywane są w likwidowaniu zmarszczek, leczeniu wiotkiej skóry, problemów z elastycznością, odtwarzaniu pełnej objętości twarzy.
A wszystko to bez bólu, podczas zabiegu, który nie zajmie nawet 30 minut. Bez rekonwalescencji, po ostrzykiwaniu można bez problemu podążyć do domu czy pracy.
Zapotrzebowanie na zabiegi ustala się uwzględniając indywidualne uwarunkowania. Zazwyczaj potrzebne są 3 – 4 ostrzykiwania które wykonuje się w odstępach około 5 -cio tygodniowych. W pierwszej fazie po zabiegu szybkie wchłanianie wody która jest w składzie preparatu powoduje, że zmarszczenia znowu są wyraźne. Ale tak naprawdę od tej chwili składniki preparatu inicjują proces ich wygładzania poprzez sukcesywną syntezę nowego kolagenu. Zmarszczki się wypełniają, skóra jest bardziej jędrna i elastyczniejsza. Wyniki widoczny będzie po 6 tygodniach, zaś  utrzyma się przez okres dwóch lat.

Reklamy