Zmniejszenie piersi

Zbyt wielkie, nadmiernie rozwinięte piersi nie tylko nie wyglądają estetycznie, ich zbyt duża wielkość i ciężar jest przyczyną pojawiania się różnych problemów ze zdrowiem. Przeciążanie kręgosłupa a także pleców jest przyczyną bólów w obszarze kręgosłupa szyjnego, ramion i kończyn górnych. Zmniejszenie biustu to operacja podczas której  usuwany jest nadmiar tkanek piersi, tłuszcz i skórę.
W efekcie piersi zostają zmniejszone i przemodelowane natomiast brodawki razem z otoczkami podniesione na właściwe miejsce. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (pacjentka śpi nic nie czując). Czas operacji to ok. dwie do trzech godzin. Usunięcie nadmiaru tkanki piersiowej wykonywane jest poprzez nacięcie dookoła otoczki brodawki następnie poniżej piersi i dalej pod piersią. Po usunięciu nadmiaru uwypukla się piersi i przenosi kompleks brodawka – otoczka brodawki. Po operacji piersi osłaniane są jałowym opatrunkiem. Poźniej jest on zastępowany specjalnym chirurgicznym biustonoszem a po ok. 2 tygodniach można zacząć używać zwykłego sztywnego biustonosza.
Samo gojenie się ran ma przebieg dość wolny i bardzo zindywidualizowany. Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że pojawią się zasinienia i obrzęki które utrzymują się do ok. 6 tygodni. Pacjentka może wrócić do pracy po ok. 1-2 tygodniach, natomiast ze sportem i poważnym wysiłkiem  powinniśmy poczekać ok. 4 – 5 tygodni. Bezpieczne zmniejszenie piersi Katowice wykonasz w naszej klinice.

Reklamy